włoska restauracja w Krakowie

Wyjątkowa restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Pośród wielu możliwości, które daje kuchnia z Europy na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska kuchnia, łączy się głównie z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie przysmaki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne włoskie dania

Makarony są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. Co zjeść w Krakowie Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony nie są w stanie się znudzić.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to niezbyt grube ciasto oraz mała ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, gnocchi, ravioli oraz liczne desery – takich jak granita czy panna cotta. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film