Władze Krakowa

Najważniejszym z trudnych problemów w lwiej części polskich miast jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie przygotowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się liczby samochodów na naszych drogach. Z tego powodu główną z najważniejszych inwestycji które powinno rozpocząć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian jak również poprawi integralność gospodarki Krakowa.

Na tle pozostałych miast, inwestycje komunikacyjne w Krakowie silnie się wybijają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi trzeba włożyć dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni elektryczną siatkę autobusową – jedyną w kraju,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie remontów nie lubią – problemy w komunikacji i dotarciu do pracy przeszkadzają na co dzień. Warto jednak pamiętać, że bez napraw jakość dróg nie może być lepsza i by było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.centrum konferencyjne Kraków
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie nowe drogi, jak również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie mocniejsza i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze wielu zmian i inwestycji, by jeździło się po nim wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na świetnej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.