Restaurants in Main Market

Smaczna włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i nie jest kosztowne. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie dania jak pizza imakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci smakują równie pyszne dania takie jak tortellini, lasagne i desery włoskie.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w menu znajdują się też nie tak znane potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność i jedzenie z różnych części Włoch. Najlepsza włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która pretenduje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować wina. Obiad w charakterze włoskim z całą pewnością musi obejmować również trunek. Lampka alkoholu to we Włoszech kanon. włosi gotują Najbardziej znane wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc poznać wyjątkowość kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która umie przygotować nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film