odwyk dla alkoholików Kraków

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie musisz sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, które wspomogą Ci w przezwyciężeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego i pełnego życia.

odwyk dla alkoholików Kraków

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać ważną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu powinno być kontrolowane przez zespół profesjonalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne ośrodki leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez specjalistów, jacy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą fetować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ewentualnie ambulatoryjnego, wypada asystować w miejscowych grupach wsparcia i kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed nawiązaniem leczenia figura musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną figurę. Interwencja wspomaga również zapoczątkować dyskusję na temat osiągalnych opcji leczenia i wsparcia.

Nie ma godziwego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, komplikacje z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.