Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Pośród wielu województw w kraju, miasto Kraków wybija się nie jedynie w temacie sztuki i akademickim, ale też na licznych innych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, jakie dotknęły miasto w niedawnych okresach dają poczucie, że Kraków rzeczywiście idzie w górę.
Pozytywne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co niezłego stworzono w ciągu niedawnego okresu? Ilość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno pomogły w tym aspekcie finane Unii Europejskiej, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne akcje w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska uzupełniła się o świeże węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej, oraz potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Niemałe inwestycje nie są widoczne dla statystycznego obywatela. Nie oznacza to natomiast, że nie funkcjonują. Zwykle pomijamy fakty, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście za mało się dzieje. Tymczasem Kraków rozrasta się z każdym miesiącem. Usprawnienia w zakresie gospodarki śmieciami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów akustycznych to tylko część zmian, które umożliwiają krakusom pełniej i wygodniej funkcjonować. Miasto rozwija się też pod kątem możliwości kulturalnych. Moc Krakowa rośnie za pomocą takich obiektów jak: centrum konferencyjne ICE czy stadion Cracovia. takie miejsca przyciągają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane za pomocą zarządu miasta projekty nie obejmują tylko samego środka miasta, ale też są połączone z pełnym województwem . Przeto lepiej nie utyskiwać lecz zauważyć innowacje w które obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli uda się utrzymania szybkości rozwoju – umożliwią Krakowowi stać się wspaniałą metropolia.
Majchrowski opinie