Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy oraz pediatrzy

Aktualnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny oraz własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym kraju znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe mamy mogą liczyć na profesjonalną opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najistotniejsze, w następstwie tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez zawodowców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jednak przede wszystkim także ekspercką wiedzą z obrębu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje bezmiar radości, jednakowoż także o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, wobec tego również zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalistyczne usługi z zakresu pediatrii dla dzieci kreowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, jednakowoż także o ich komfort oraz odpowiednie samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług znawców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.