hydrolat do cery tłustej

Kosmetykinaturalne – dobrodziejstwo hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są ochoczo używane, ponieważ mało w nich syntetycznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie produkt uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, bo hydrolat działa o dużo łagodniej od samych olejków eterycznych. Bardzo dobrze łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dołożyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozpuszczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one niezmiernie delikatne, można je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada przystosować wedle ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie jedynie o własną cerę, lecz oraz o przyrodę. Tego typu towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.